You are currently viewing Activity: बोयर बाख्रा

Activity: बोयर बाख्रा

बोयर बाख्रा वास्तवमा दक्षिण अफ्रिकाबाट ल्याइएको बाख्राको प्रजाती हो। यद्यपि आज यो विश्वका सबै देशहरुमा उपलब्ध छ। बोयर बाख्रा सामान्यतया आकारमा ठूला हुन्छन् र ती मासु उत्पादन उद्देश्यका लागि धेरै राम्रा र उपयुक्त हुन्छन्।

बोयर बाख्राको धेरै छिटो विकास दर छ र तिनीहरू ठुलो आकारमा धेरै छिटोमा पुग्छन्। यी बाख्राको मासु एकदमै राम्रो स्वादको र धेरै पौष्टिक पनि छ। बोयर बाख्राको प्रजनन दर धेरै छ अन्य सामान्य बाख्रा जातका तुलनामा ।

परिपक्व बोयरको औसत शरीर तौल ११० देखि १३५ किलोग्राम बिच हुन्छ र औसत ९० देखि १०० केजी तौल गर्न सक्दछ। बोयर बाख्राहरु प्राय: प्रजनन उद्देश्यको लागि अन्य कम-गुणको खसीको प्रजातिहरूको गुणस्तर सुधार गर्न प्रयोग गरिन्छ। बोयर बाख्रा धेरै ठूला आकारका जनावरहरू हुन् अन्य सामान्य बोकाहरूका तुलनामा ।

बोयर बाख्राहरू पनि अन्य धेरै बाख्रा जस्तै हुन्, र तिनीहरूले अरू घरेलु बाख्रा जातका जस्ता खानाहरू उपभोग गर्छन्। तर तिनीहरू मासु बाख्रा हुन् र छिटो बढ्दो दर छ, त्यसैले तिनीहरूलाई सामान्यतया अन्य बाख्राको तुलनामा अधिक पौष्टिक खाना चाहिन्छ।तिनीहरू सामान्यत: पातहरू, हरियो घाँस र अन्नहरू खान मन पराउँछन् ।

बोयर बाख्रा उत्कृष्ट ब्रीडरहरू हुन्, र तिनीहरूको प्रजनन दर धेरै राम्रो छ। नतिजाको रूपमा, प्रायः बाख्रा किसानहरूले प्रजनन उद्देश्यको लागि शुद्ध प्रजाति बोयर बाख्रालाई मन पराउँछन्। अन्य तुलनात्मक रूपमा कम गुणस्तरको बाख्रा जातका साथ बोयर बाख्राको क्रस ब्रीडिंगले पनि उच्च गुणस्तर र धेरै उत्पादक बच्चाहरू उत्पादन गर्दछन ।

धेरै छिटो बढ्ने जातको रूपमा, बोयर बाख्रालाई प्राय: विशेष हेरचाह आवश्यक पर्दछ। विशेष गरी प्रजनन बक्स र विशेष हेरचाह आवश्यक छ । जहिले पनि आफ्नो पशुको राम्रो देखभाल गर्न कोसिस गर्नुहोस् र तिनीहरूलाई खुसी राख्ने प्रयास गर्नुहोस् । र ती अत्यधिक उत्पादन र तपाईं खुशी हुनुहुनेछ।तपाइलाई शुभकामना र भगवान तपाईंलाई आशीर्वाद दिऊन्!

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments